Klubi esindatus suuremates sarjades

 

 

Filter Temposõidu Karikasari

Sarnaselt eelmistele aastatele pakuvad Filter Temposõidu Karikasarja korraldajad ka uuel hooajal osalejatele mitmeid uuendusi. Eesti suurimal eraldistardist sõidule keskenduva sarjas hakatakse aega võtma kiibiga, mis võimaldab võistlejatele pakkuda ka vaheaegasid. Lisaks tavapärasele finišiajale saab siis võrrelda ka pöördeaegasid, andes nõnda võistlejatele rohkem tagasisidet.

Meeskonnasõit asendub paarissõiduga!

Kui varasematel aastatel oli kavas üks paarissõit ja üks meeskonnasõit, siis 2015. aastal saab kavas olema kaks paarissõitu. Kuna kuueliikmeliste võistkondade komplekteerimine oli sageli harrastussportlastele keeruline, osutus meeskonnasõit tihtipeale jokkeriks punktitabelis, lüües ülejäänud etappide jõuvahekorrad segamini. Meeskonnasõidu teise paarissõiduga asendamine ühtib ka paremini sarja kontseptsiooniga - samal rajal saab samadel tingimustel sõita kaks korda aastas ning see annab võimaluse võrrelda muutusi oma treenituses.

Võimalus startida ka stardirambi eest maapinnalt!

Kuna Filter Temposõidu Karikasarja korraldajateni on jõudnud palju tagasisidet, et algajatele ratturitele tekitab ebakindlust stardipoodiumilt alla sõitmine, võib alates sellest hooajast startida ka maast stardirambi eest. Iga võistleja saab seega ise valida, kas soovib startida stardipoodiumilt ja saada allamäge startimise arvelt stardikiirendust või startida siledalt maapinnalt.

Jüris on uus rada!

Jüri võistlustrassi stardipaik jääb küll endiseks, kuid rada muutub. Senise ringi asemel võidetakse Vana-Tartu maanteel ja Seli teel kulgeval pöördega trassil. Muudatuse eesmärgiks on pakkuda võistlejatele vaheldust ning kasutada väiksemaid teid, millel on võimalik liiklus võistluse ajaks sulgeda. Seega saab kõigi kuue etapi ajal sellel aastal liiklus olema suletud. Tõsi, peale jääb siiski ühistransport ning kohalikud elanikud, kellel puudub alternatiivne koju pääsemise võimalus.

Avatakse käsiratta klass!

Filter Temposõidu Karikasarjal on hea meel tulla vastu invasportlaste initsiatiivile ning avada sarjas ka käsiratta klass. Korraldajad peavad oluliseks laiendada võistluse ampluaad ja pakkuda väljundit kõigile sportlikele inimestele.

 FILTER TEMPOSÕIDU KARIKASARI 2015

06.05 Jüri paarissõit 22 km NB! UUS RADA

20.05 Tabasalu 17 km

03.06 Pirita 10 km

17.06 Jüri paarissõit 22 km NB! UUS RADA

29.07 Tabasalu 17 km

19.08 Pirita 10 km

NB! Kindlasti ootame ikka rohkem ja rohkem naisi osalema just sellel sõidul. Janika hakkab läbi viima motiveerivaid ühistreeninguid ja kutsub naisi "võistlustulle."

IMG_0692

Temposõit sobib kõigile


________________________________________________________________________________________________________________________________

 

Filter Maanteekarikasari

Filter Maanteekarikasari on jätkuvalt  Eesti populaarseim maanteeratturitele mõeldud sari. Möödunud hooaeg tõi Filter Maanteekarikasari kokku 1107 unikaalset meest ja 139 unikaalset naist ehk kokkuvõttes 1246 inimest, kes end vähemalt ühele etapile registreeris.

Populaarseimaks etapiks osutus Filter Tabasalu Rattaralli, kus osales 647 rattasõpra. Üle 600 inimese startis ka Filter Elva Rattarallil. Keskmiselt tuli igale osavõistlusele 559 inimest, mis tähendab võrreldes aastataguse ajaga kerget tõusu. Tervisesport klubiliikmed ja fännid võtsid aktiivselt osa Filter Maanteekarikasarja grupisõitudest, kui temposõitusest.

IMG_0555

Aerobike on kogu perele.

 

________________________________________________________________________________________________________________________________


 

 

Estonian Cup

Eesti esimene ja suurim maastikurattasari on ilmestanud spordiürituste kalendrit juba 15 aastat pakkudes suurematele ja väiksematele rattasõpradele võimalust end proovile panna 8 etapil, mis toimuvad erinevates paikades üle Eesti.

Rattamaratonide sarjas saavad võistlejad valida maratoni ja poolmaratoni distantsi vahel ning need, kes võistelda ei taha saavad looduskauneid radasid nautida matkasõitudul.  Lisaks toimuvad traditsioonilised lastesõidud – Estonian Cup on spordiüritus kogu perele.

 

504f7ad9bae91MTB sport

Maastikul on mõnus.

________________________________________________________________________________________________________________________________

Škoda MTB kolmapäevakud

Kolmapäevakud ei ole ratturitele sugugi mitte  võõras sõna. Kolmapäevakutest on saanud paljudele ratturitele traditsioon. Mõnus on kohtuda teiste "omasugustega", teha üks korralik võidusõit ja nautida õhtut.

Kolmapäevakud on hea võimalus treeningute mitmekesistamiseks, treenituse kontrollimiseks ja parandamiseks ning võrdlusmomendi saamiseks teiste ratturitega. Kolmapäevakule on kõik jalgrattahuvilised, eriti aga noored, alles sporditee alguses olevad ratturid.

Tervisespordist osalevad aktiivselt kõigile tuntud metsahundid Veiko Viira, Viljar Varik, Alvar Peetsalu, Kadri Kangur,Merike Koort ja Kristella Kaasik.

Veix plaanib läbi viia ka rada tutvustavaid sõite ja loomulikult jagab ta sealjuures ka juhiseid kuidas rada kiiremalt ja sujuvamalt läbida.

Tervisesport usub, et leiame sellel hooajal sõitmas ka vägagi huvitavaid nägusid. On ju paljud maanteeratturid endale algavaks hooajaks ostnud korralikud mtb püssid. Elame näeme ja rajal kohtume!

10446208_639820896108607_783172424895031958_o

Kolmapäeval on kolmapäevak

________________________________________________________________________________________________________________________________

Tahko MTB 

Paljud mtb ratturid lähevad jaanipäeva paiku Soome, et võtta osa Tahko MTB-st. Tahko asub Helsingist umbes 500 km kaugusel.

Tahko MTB rada ei anna õieti võrrelda ühegi Eesti omaga, sest meil ei ole nii tehnilist maratonirada kuskilt võtta. Küll on samamoodi Tahko rajal nii kruusa kui ka asfalti, aga enamus kulgeb muidugi metsasinglitel, ning vahe meie radadega on selles, et kogu Tahko maastik on tihedalt kive täis pikitud. Mitte lubjakivi nagu meil, vaid graniiti, ja kivid ei ole mitte väiksed, vaid ikka korralikud pirakad, millest niisama lihtsalt üle ei sõida ja pidevalt tuleb otsida kõige sobilikumat trajektoori. Rajal on ka mitu korralikku tõusu – kaks korda tuleb tõusta Kinahmi otsa ja lõpus tuleb vallutada El Grande (ehk „El Grampe“).

Vaated ülevalt on vägevad ja tõusule järgneb muidugi mõista kiire laskumine, mis kulgeb kilomeetreid mõnusal kivisel metsasinglil. Ka Kinahmi II tõus paneb mõnusalt proovile, kus ka kõige kõvemad sõitjad peavad ilmselt jala korraks maha panema. Viimane tõus ehk El Grande on
u 2,5 km lauget tõusu üle kivihunnikute ning kui tundub juba, et nüüd on tõusul lõpp, siis ei
– see jätkub kurvi tagant edasi. Ametliku statistika järgi on 60 km rajal tõusumeetreid kokku 1267, suurim kõrgustevahe ühel tõusul on 154 m ja pikkus 2533 m.

Kindlasti soovitame Soome ühe raskeima maratoniraja ratta alla võtta kõigil MTB fännidel, sest Tahko õpetab väga palju ja seda sõita on puhas nauding.

Tervisespordi grupijuhtides organiseerib Tahkosse minekut meie metsahunt Veix. 

Tahko-MTB_2

Tahko on elamus


________________________________________________________________________________________________________________________________

Vätternrundan 300 km

Juunis 2015 toimub Vätternrundan 50 korda. Esimene Vätternrundan toimus 1966 ja osales üle 300 ratturi. Sõit toimub ümber kauni Vätternrundani järve. Sõit hakkab ja lõppeb Motola nimelisest linnast. Tegemist on tõelise väljakutsega ja paljud ratturid lähevad ikka ja jälle osalema, et saada osa mõnusast meeleolust ja panna ennast proovile. Sõidu teeb eriliseks, et kogu massi ei lasta rajale korraga, vaid iga 2 minuti tagant ja seda alates õhtul kella 19.00-st kuni järgmise hommiku kella 10.34-ni. Ehk siis päris paljudel on vaja trass läbida öösel.

Tervisesportlastest on osalenud sellel raskel ja väljakutseid esitaval sõidul Mariliis Kesküla, Kairit Valk, Jaanus Vahesalu ja Andrus Männisalu.

2015a Vätternrundarile saadab välja Tervisport oma esindajad.  Hoiame omadele pöialt ja jääme ootama muljeid.

01Vatternrundan_2013_press_02-1024x430