Ratturid Virgost

ratta graafikaManuela Kelt
Mulle meeldib kõige rohkem see, et Virgo võtab südamega kõiki oma õpilasi. Kuna minul ratta tausta pole (eelmise aasta Aerobike kogemus ainult) siis saan alustada täiesti valgelt lehelt. Plaan on koostatud minu võimetele vastavalt ja Virgo annab selgitusi, mis eesmärke teatud harjutused täidavad. Ma tunnen temas seda enesekindlust ja kindlat nägemust, mis suunas ma liikuma pean .mul ei olegi muud, kui usaldada ja plaani täita ja oodata põnevusega mis välja tuleb. Virgo lihtsalt oskab mind panna tundma erilisena ja võimekana. Rattaspordis on vaja spetsialisti nõu järgi treenida. Ja kellelgi pole hilja alustada. Tervisesport annab võimaluse kvaliteetselt treenida ka neil kes medaleid võistlustelt koju ei too, kes lihtsalt naudivad sporti, head seltskonda ja isiklikku arengut.

Kristel Koort
Nüüd, kus meie koostöö on kestnud ~8 kuud, võin käsi südamel öelda, et pole temas kordagi pidanud pettuma. Sihi, mille tookord ette võtsime, jäi konkreetseks ning paindlik treeningprogramm aitas eesmärgi täitumisele kaasa. Jutt käib Eesti Meistrivõistlustest maanteesõidus. Pidades silmas ettevalmistust selleks tähtsaks võistluseks, oli ta 110% pühendunud ja punktipealt järjekindel, kõik oli ära planeeritud, läbi mõeldud, ükski asi ei jäänud tähelepanuta, mindi võtma maksimumi! Üllatuseks kõigile ja eelkõige mulle - eraldistardi pronks! Keskmine kiirus pluss 2 km/h kõrgem kui varasematel aastatel! Kui mõni saavutab sellise kasvu aastatepikkuse tööga, siis Virgo suutis seda 8 KUUGA! Kirsiks tordil grupisõidu hõbe! Võin selleaastase ratturite suve suursündmuse lugeda igati kordaläinuks, nüüd tuleb ette võtta järgmine eesmärk, pärast seda kolmas ning mõne aja pärast neljas... kuni 2016. a. Rio Olümpiani välja! Kui suutsime vähese ajaga saavutada minu jaoks midagi nii suurt, suudame seda lõpuni! Küll Virgo juba teab, kuidas!

Ilona Jager
Koostöö Virgoga kui treeneriga on olnud väga meeldiv. Olen mingil moel spordiga kogu aeg tegelenud, kuid ilma personaalse lähenemiseta. Sel ajal, kui olen "teadlikult" treeninud Virgo soovitusi järgides olen tunnetanud arengut ja samas saanud vastuseid ka muudele jalgratta sõiduga seotud küsimustele. Olen ülimalt rahul ja julgen soovitada.

Jaanus Vahesalu
Palusin Virgo abi treeningplaani koostamisel 3 kuud enne Vätternrundan'i 300 km rattasõitu. Eelnevalt olin trenni teinud nii kuidas juhtus, kuid must-valgel kirjapandud treeningplaan kohustas ja ka innustas plaani järgima. Võin nüüd öelda, et sain plaani järgimisega üsna edukalt hakkama. Koostöö Virgoga ei piirdunud ainult treeningplaani koostamisega, nimelt aitas ta paika sättida ka minu passatka ning jagas oma kogemusi-tähelepanekuid pika distantsi jaoks. Kokkuvõtteks võib öelda, et koostöö ning treeningplaan toimis, sest Vätternrundan'i sõit sai edukalt läbitud :)

Pille Preegel
Seni olin rattavõistlustele sattunud üsna juhuslikult ja aastased kilometraažid jäid 500-1000 km kanti. Kuna lapsed olid vahepeal suuremaks kasvanud ja sünnipäevaks sain edeva maanteka, siis tundus loomulikuna, et tuleb teha üks korralik hooaeg. Maanteesõit tundus oluliselt vahvam, kui metsas müttamine ja nii sai läbi tehtud mõlemad Filtri sarjad ja palju muudki.

Margo Kõrgesaar
Meid seob Virgoga aka Virksiga kooliaegne sõprus ja koos on mitmed-setmed puudad soola ära söödud. Sõprus-sõpruseks - palusin Virksilt, kui treenerilt, abi 2012 Tartu Rattaralli pika distantsi läbimiseks. Mitte, et see mu esimene Rattaralli oleks olnud, kuid soov oli seekord ennast mitte ribadeks sõita nagu eelnevatel kordadel. Ettevalmistuseks jäi napp kuu aega ainult. Seda oli ilmselgelt vähe.

Kaisa Peiker
Virgoga tutvusin aastate eest Itaalias rattalaagris, mil sain oma esimese laagrikogemuse. Tol hetkel ei julgenud ma veel unistada, et hakkan nädalavahetuseti maanteevõistlustel ja nädala sees eraldistardisarjas võistlema, aga elul on naljakad keerdkäigud ja nii see läks. Virgo koostatud plaani järgi hakkasin treenima 2011 hooajal.

Henno
Peale pikemat vaheaega alustasin rattatreeningutega 2009. aastal ja osalesin ka erinevatel võistlustel. Treenisin omapäi isukalt ja läksin küll veidi paremaks, kuid suurt muudatust tulemustes ei olnud. Kui 2011 hooajal sõitsin ca 3500km, aga Tartu Rattamaratonil parandasin tulemust vaid 90 koha võrra, siis otsustasin tühja töö tegemise lõpetada ja treenimisel targemate nõu kuulda võtta.